Melatonin Forte 5mg + Hořčík tbl.100

Kód: 2573
Tip Prémiová kvalita
7 hodnocení
399 Kč –25 %
clinical melatonin forte 5 mg horcik 14855416121939
399 Kč –25 % 299 Kč
Vyprodáno
Položka byla vyprodána…
Melatonin Forte 5mg + Hořčík tbl.100 - pro kvalitní spánek

 

Detailní informace

Detailní popis produktu

Melatonin přispívá ke zkrácení doby nutné pro usnutí. Příznivého účinku se dosáhnete při konzumaci 1 mg melatoninu před spaním. Přispívá ke zlepšení kvality spánku, napomáhá usínání.

Hořčík přispívá ke snížení míry únavy a vyčerpání, normální činnosti, syntéze bílkovin a podílí se na procesu dělení buněk.

Složení v denní dávce (1/4 tablety)

Melatonin
 • Přispívá ke zmírnění subjektivního pocitu únavy v důsledku časového posunu
 • Přispívá ke zkrácení doby nutné pro usnutí
Hořčík
 • Pokud jedna porce obsahuje 45 mg hořčíků, tak lze tvrdit:
 • Přispívá ke snížení míry únavy a vyčerpání
 • Přispívá k elektrolytické rovnováze
 • Přispívá k normálnímu energetickému metabolismu
 • Přispívá k normální činnosti nervové soustavy
 • Přispívá k normální činnosti svalů
 • Přispívá k normální syntéze bílkovin
 • Přispívá k normální psychické činnosti
 • Přispívá k udržení normálního stavu kostí
 • Hořčík přispívá k udržení normálního stavu zubů

Nezapomeňte, že zdravý způsob života a vyvážená strava zajišťuje řádné fungování organismu a dobrou kondici.

Složení v denní dávce (1/4 tablety)

Plnidlo (Mikrokrystalická celulóza), oxid hořečnatý (hořčík) 56,25 mg 15% - referenční hodnota příjmu, Melatonin 1,25 mg.

Dávkování

Užívejte 1/4 tablety 1 x denně před spaním. Tabletu zapijte dostatečným množstvím tekutin. Doporučené užívání 2 hodiny po jídle. 

Upozornění

Doplněk stravy. Není určeno jako náhrada pestré stravy. Neužívejte s léky včetně rostlinných léčivých přípravků. Doporučené užívání 2 hodiny po jídle. Nepřesahovat doporučenou denní dávku. Určeno dospělým osobám od 18 let. Těhotné a kojící ženy užívají po dohodě s lékařem. Užívání je vhodné konzultovat s lékařem. Užívat jen před předpokládanou dobou spánku, protože může způsobit ospalost. Nevhodné pro osoby alergické (přecitlivělé) na některou z látek ve složení produktu. Vhodné pro vegetariány a vegany. Nevhodné pro osoby se snížení glukózovou tolerancí a citlivostí na insulin, nelze též vyloučit zvýšené riziko rozvoje autoimunitních onemocnění.

Přispívá k zlepšení kvality spánku, napomáhá usínání. Jeho hlavní funkcí je kontrola biorytmu spánku a bdělosti. Melatonin FORTE v této super koncentraci přispívá ke zkrácení doby nutné pro usnutí a k zmírnění subjektivního pocitu únavy v důsledku časového posunu. Melatonin se podílí na regulaci celoročního rytmu, tj. střídání období léta a zimy. 

Melatonin je hormon, který si organizmus vytváří sám, jeho produkce s věkem klesá, a proto doporučujeme dávkování individuálně konzultovat s lékařem nebo farmaceutem, po konzultaci je možno zvýšit dávku na jednu celou tabletu denně před spaním. Melatonin není návykový. Nebyla stanovena dávka, která by určila předávkování.

Melatoninu se říká hormon spánku a v průběhu dne je jeho hladina velmi nízká. K jeho největší koncentraci dochází po setmění, hlavně v období od 23 do 3 hodin.

Sekrece melatoninu závisí na věku. Nejvyšších hodnot dosahuje u dětí do 10 let, v průběhu puberty už je zaznamenáván významný pokles, který pak zůstává relativně stabilní až do 45ti let. Kolem tohoto věku pak přichází další obrovský pokles hodnot melatoninu, takže u starších osob jsou jeho hodnoty velmi nízké, což vysvětluje jejich velice časté problémy se spánkem.

Tipy na lepší usínání a kvalitnější spánek ZDE:

https://www.bio-detox.cz/blog/-proc-nemuzu-spat-ucinne-tipy-v-boji-proti-nespavosti/

 

Doplňkové parametry

Kategorie: Nespavost
Hmotnost: 0.11 kg
Položka byla vyprodána…

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: